درمان زگیلی تناسیلی در تهران
  • وصل کلیک
  • 05/23/2024
  • 0
  • 570

درمان زگیلی تناسیلی در تهران

زگیل تناسلی یکی از بیماری های جنسی است که به واسطه ویروس HPV (Human Papillomavirus) انتقال می‌یابد. این بیماری در مردان و زنان شایع است و معمولاً با فعالیت های جنسی ناامن و بدون استفاده از وسایل حفاظتی مانند کاندوم انتقال می‌یابد. در ادامه به راههای پیشگیری در سنین مختلف علائم و درمان زگیل تناسلی در آقایان و خانمها پرداخته ایم که امیدواریم دانشی به اطلاعات شما ببیفزاید.

علائم زگیل تناسلی

علائم زگیل تناسلی شامل ظاهر شدن زگیل‌های کوچک و پر رنگ در ناحیه تناسلی هستند. این زگیل‌ها معمولاً در ناحیه دهانه رحم، واژن، پوست محیط آلت تناسلی، پوست پرده بکارت و آلت تناسلی خارجی ظاهر می‌شوند. بعضی از افراد به دلیل         عدم وجود علائم، تشخیص زگیل تناسلی را دشوار می‌کند. اللخصوص در خانمها این زگیل هنگامی که در دهانه رحم باشد معمولا با دردهایی است که با دیگر بیماریها اشتباه گرفته میشود و خطرناکترین نقطه ای که زگیل تناسلی در آن رشد می کند و ممکن است عدم رسیدگی و درمان زگیل تناسلی در این منطقه باعث عواقب جبران ناپذیر شود. پس خانمهای بالای 30 سال یا خانمهایی که درد مشکوک دارند حتما سالیانه از تست های پاپ اسمیر جهت تشخیص و پیشگیری استفاده نمایند.

راه های پیشگیری زگیل تناسلی

برای پیشگیری از زگیل تناسلی، بهترین راه استفاده از واکسن است. واکسن هایی که برای پیشگیری از زگیل تناسلی وجود دارند، موجب ایجاد مقاومت در بدن در برابر ویروس های HPV می شوند. با این حال، واکسن ها تنها برای پیشگیری از برخی از نوع های HPV مؤثر هستند و نمی تواند درمان زگیل تناسلی را فراهم کند. و سنسن مختلف برای پیشگیری با واکسن نهایت تا 28 سالگی بهترین جواب را می دهد. هر چند برخی پزشکان تا 40 سالگی نیز این واکسنها را تجویز می نمایند. به هر حال یادمان باشد بهترین راه پیشگیری مراقبت های بهداشتی و رابطه کم خطر است.

به طور کلی، روش های درمان زگیل تناسلی شامل دارو درمانی، لیزر، کرایو، جراحی و خزش محلول هستند. درمان با لیزر یک روش پرکاربرد است که معمولا در یک جلسه درمان را برای بیمار داشته باشد، البته بستگی به نوع دستگاه لیزر و مهارت پزشک برای درمان زگیلی تناسلی با لیزر دارد در کلینیک آنیل رکتال از بهترین راههای درمانی بعد از ویزیت و مشاوره بسته به نوع hpv و راه درمان آن برای شما توسط متخصصین این حوزه تجویز خواهد شد. در این روش، لیزر بر روی زگیل‌های تناسلی تمرکز شده و باعث نابود شدن آن‌ها می‌شود. درمان با کرایو نیز شامل یخ زدایی زگیل‌های تناسلی با استفاده از گاز نایتروژن مایع است.

در صورت داشتن علائم زگیل تناسلی، بهتر است به مرکز درمانی مراجعه کنید تا روش درمان مناسب را برای شما تجویز نمایند. این بیماری ویروسی فراگیر است که با سرعت در بدن شما تکثیر می شود، از درمان خانگی و درمانهایی که در شبکه های اجتماعی و ماهواره ها آن را درمان قطعی می نمایند پرهیز کنید و حتما جهت ویزیت بدون هیچ ترس و خجالتی به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

جهت وقت ویزیت و مشاوره با پزشکان متخصص کلینیک آنیل رکتال جهت ویزیت حضوری تماس بگیرید. آنیل رکتال مرکز درمان زگیل تناسلی با لیزر در ونک در خدمت شما عزیزان است.

انواع درمان زگیل تناسلی در خانمها و آقایان

1. داروهای موضعی: می‌توان از کرم‌ها یا ژل‌های ضد ویروسی استفاده کرده تا زگیل‌ها را کاهش دهند یا از بین ببرند. این درمان معمولا طولانی بوده و دوره نقاهت زیادی دارد. اگر پزشک تشخیص دهد که از این راه درمان شوید می توانید از داروهای موضعی استفاده کنید ولی اقلب از دو روش کرایو و لیزر برای درمان زگیل تناسلی استفاده می شود که دوره نقاهت بسیار کمی دارند. در ادامه تفاوت درمان زگیل تناسلی با لیزر و کرایو را برای شما نوشته ایم.

2. لیزر زگیل تناسلی: در این روش، لیزر بر روی زگیل‌های تناسلی تمرکز شده و باعث از بین رفتن آنها می‌شود. لیزر به عنوان یک روش درمانی مؤثر در اکثر موارد استفاده می‌شود. این روش معمولا در یک جلسه و بدون دوره نقاهت و بدون درد انجام میشود. و مهمتر از آن که جای لک بعد از چند روز کاملا از بین میرود و هیچ اثری از خود بجا نمیگذارد که در نقاطی که زگیل بوده است اللخصصوص در ناحیه خارجی نیازی به درمانهای زیبایی با لیزر در آینده نخواهد بود.

 

3. کرایوتراپی: در این روش، با استفاده از منجمد کردن بازوریدهای زگیل‌ها با نیتروژن مایع، آنها از بین می‌روند. معمولا در یکی دو جلسه زگیل از بین میرود و دوره نقاهت نسبتا کمی دارد و معمولا تا چند روز پس از این عمل از کرمهایی که تجویز می گردد باید استفاده شود.

4. جراحی: در صورت لزوم، جراحی ممکن است برای برداشتن زگیل‌های بزرگتر یا مقاومت به درمان یا داخل واژن و رحم به دلیل عدم دسترسی دیگر انواع درمان بکار میرود.

تفاوت بین لیزر و کرایو در درمان زگیل تناسلی

 در درمان زگیل تناسلی با  لیزر، از نور لیزر برای تخریب زگیل‌ها استفاده می‌شود، در حالی که در کرایوتراپی، از سرمای شدید برای منجمد کردن و از بین بردن زگیل‌ها استفاده می‌شود. در درمان با لیزر احتما برگشتن زگیل نزدیک به صفر است ولی درمان ا کرایو امکان برگشت در هفته های اول بعد از عمل بیشتر است.

 

به هر حال، توصیه می‌شود که به متخصصین پزشکی مراجعه کنید تا روش درمان مناسب برای شما تعیین شود و به شما راهنمایی کنند.

کلینیک آنیل رکتال جهت مشاوره و ویزیت همچنین درمان انواع بیماری های نشیمنگاهی، انواع زگیل تناسلی و ... با پزشکان متخصص و بهترین تجهیزات شما را در این امر مهم یاری می نماید. جهت گرفتن وقت و ارتباط با کارشناسان آنیل رکتال با شماره های موجود در سایت آنیل رکتال تماس بگیرید.

نظرات